blog
Az Ön kosara üres!
Üdvözlöm! Kérem lépjen be vagy regisztráljon új fiókot!

Blog

Írta: Blog 2015 Február 24 .

Az adatközpontok hűtése mindig is az egyik legfontosabb és egyben legfrusztrálóbb eleme volt üzemeltetésüknek. Állandó harc ez a technikusok és a technológia között, amelyben a legkisebb változtatás is óriási különbséget jelenthet bármely irányba. Hogyan kerülhető el tehát, hogy a hűtés hatékonyságát szükségtelenül rontsuk le?

Az egyik leggyakoribb hiba, amelyet az adatközpontokban hajlamosak elkövetni, egyszerűen az, hogy elhanyagolják a rendszereket. Sok hűtőrendszert még a '80-as, '90-es években telepítettek a létesítményekbe, és azóta sem modernizálták. A karbantartás megőrizheti az eredeti hatékonyságot, az egyre növekedő igények mellett azonban a kor léghűtéses rendszerei egyre kevésbé képesek megbirkózni a feladattal.

A modernizálás persze nagy befektetés igényel, és még mindig kevesen vannak, akik hajlandóak...

Írta: Blog 2015 Február 11 .

Az adattárolás világa már nem áll a forradalom előtt – az javában a szemünk előtt zajlik évek óta, még ha egyelőre lassan is. A felhő megjelenése nem csak a szolgáltatások arculatát szabja át, de felforgatja a fizikai adattárolás világát is.
Nicholas Carr szakember érdekes párhuzamot lát napjaink adattárolási tendenciái és az elektromosság XIX. századi elterjedése között. Akkoriban azoknak a vállalatoknak, amelyek elektromos áramot akartak használni, saját erőműveket kellett építeniük, hogy kihasználhassák az új technológiában rejlő előnyöket. Az igény azután egyre növekedett, míg a XX. századra a saját létesítmények építés helyett a magánszektor átállt az elektromos közműrendszer használatára.

Ma kis túlzással szinte naponta lépnek üzembe új és új adatközpontok, hogy kiszolgálhassák a vállalati szektor igényeit. A...

A párizsi székhelyű Clever Cloud platformszolgáltató újabb telephellyel bővíti észak-amerikai hálózatát egy Montrealban létesítendő adatközponttal. A cég vezetőinek elmondása szerint azért választották Kanadát az Egyesült Államok helyett, mert nyugtalanítják őket az amerikai kormány megfigyelési gyakorlatai.
Clément Nivolle, a Clever Cloud vezető marketingese szerint kiemelten fontosak számukra ügyfeleik személyiségi jogai és adataik biztonsága. Kanadát azért választották, mert odáig nem ér el a Patriot Act, azaz a hazafias törvény hatásköre, az IP-törvények pedig alkalmasak az adatvédelemre.

A Patriot Act George W. Bush elnök nevéhez fűződik, aki a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokat követő terrorellenes intézkedések részeként írta azt alá. A törvény legfontosabb rendelkezéseit Barack Obama elnök 2011-ben ki is...

Írta: Blog 2014 December 30 .

A Google nem kis beruházást visz Hollandiába, nemrég jelentették be ugyanis, hogy 773 millió dollárért építenek majd új szerverközpontot a groningeni Eemshaven kikötővárosában. A tervek szerint az építkezés 2016-ban kezdődhet meg.

Hollandia az elmúlt időszakban nagyon népszerűnek bizonyult a technológiai befektetők körében, így egyre több adatközpontokat létesítő vállalat is választja az országot befektetési célpontjául. A régió azért is vonzó a szerverfarmoknak otthont kereső cégek számára, mert erős, kiépített infrastruktúrával rendelkezik, miközben az ingatlanárak alacsonyak, a jogszabályi környezet pedig nagyon baráti. Mindemellett hatalmas előnyt jelent a klíma is, amely segít a hűtési költségek leszorításában.

Az Eemshavenben létesítendő központ 44 hektáron terül majd el. A várost elsősorban kiváló...

Írta: Blog 2014 December 17 .

Amikor a Cisco 2009-ben a szerverpiacra lépett az akkor még Project California néven emlegetett UCS (Unified Computing System) architektúráival, rögtön tudni lehetett azt is, hogy a Linuxos rendszereket gyártó Red Hat fontos stratégiai partner lesz. Az utóbbi öt évben jelek szerint csak erősödött a kapcsolat a két cég között.

A Cisco a héten jelentette be UCS termékkínálatának gyarapítását az új M-szériás és Mini rendszerekkel, a Red Hat pedig ismét a középpontba került. Az elmúlt években a Red Hat célja az volt, hogy biztosítsa a támogatott, hitelesített platformok meglétét, részt vett a Cisco termékkínálatának bővítésében és a FlexPod architektúra létrehozásában is.

A Cisco idén jelentette be, hogy 1 milliárd dollárt fektet az OpenStack projektbe, a Red Hatet pedig most éppen ebbe a fejlesztésbe vonják be. A Red Hat...

Írta: Blog 2014 December 02 .

A Google kaliforniai egyetemi kutatók egy csapatával kezdett együttműködést annak érdekében, hogy közösen új generációs kvantumprocesszorokat fejlesszenek.
Napjaink processzoraiban olyan tranzisztorok találhatóak, amelyek bináris állapotúak lehetnek, azaz lényegében "ki" vagy "be" állásban állhatnak. Egy kvantumchip ugyanakkor elméletileg olyan tranzisztort használhatna, amely a kvantumbiteknek (vagy qbiteknek) nevezett szubatomikus egységek egyedi tulajdonságából tehetne szert előnyre, mivel egy kvantumbit egyszerre több, vagyis kevert állapotban is lehet.

A Google-nél jelenleg is működik egy kutatócsoport, amely a kvantumtechnológia és ezzel együtt a mesterséges intelligencia lehetőségeit kutatja. A vállalat a napokban jelentette be, hogy csapatuk útjára indított egy kezdeményezést, amelynek célja, hogy a szupravezető...

Írta: Blog 2014 November 20 .

A jelek szerint nem csak a nagyvállalatok érdeklődnek egyre inkább a közvetlen folyadékhűtéses technológia iránt, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági hivatala is éppen azzal kísérletezik, hogy ezzel a módszerrel hűtse szervereit a jövőben.

Az NSA szükségleteinek megfelelően hatalmas adatközpontokat üzemeltet, amelyekben most éppen az ásványi olajokéhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkező folyadékokkal végeznek merítéses teszteket. Az ügynökség bizakodó, úgy látják, hogy a technológia segítségével nagyot spórolhatnának szervereik hűtésén.

A hivatal már két éve kísérletezik a szerverek olajba merítésével. Legfrissebb eredményeik szerint nem csak a jelenlegi hűtőrendszerek működési költségeit lennének képesek nagymértékben leszorítani, de a jövőben akár a felét is megspórolhatnák az új adatközpontok építési...

Az amerikai szárazságok általában igen nagy károkat képesek okozni, és igencsak próbára teszik a lakosságot. Nem egyszerű hőhullámokra kell gondolni – szinte minden évben tombolnak kiterjedt erdőtüzek a forróbb államokban, az emberek pedig még az utcára is csak megfontoltan óvakodnak ki ilyenkor.
Hogy jön ide a szerverek kérdése? Egy új projekt a jelek szerint olyan win-win helyzetet teremt majd a híres Monterey-öbölnél az adatközpontok bevonásával az ivóvíz-előállítási folyamatba, amilyenről az IT és általában az ipar területén tevékenykedők legfeljebb álmodozni mernek.

A terv az, hogy az ivóvizet, amellyel a jövőben ellátják majd a szárazságok idején a helyi lakosságot, a föl mélyéről hozzák fel. Ez nem új technika, ám igencsak problémás, mivel a mélyből felhozott, nagyon alacsony hőmérsékletű vizet a sótlanítási...

Back to Top