Tűz emésztette el a Samsung biztosítatlan szervereit
Az Ön kosara üres!
Üdvözlöm! Kérem lépjen be vagy regisztráljon új fiókot!

Tűz emésztette el a Samsung biztosítatlan szervereit

Írta: Blog 2014 Július 14 .

ARM processzor

Az adatközpontok kiépítésénél, és általában bármilyen szerveres alkalmazásnál a biztonság mindig elsőrendű szempont - a Samsung egyik leányvállalata most a saját kárán tanulhatta meg, miért létfontosságú a redundancia bekalkulálása.

A Samsung SDS vállalatot 1985-ben azért alapították, hogy IT-tanácsadási, technikai és outsourcing tanácsadást biztosítson partnereinek. A vállalat ma 11 különböző országban üzemeltet ugyanennyi adatközpontot, amelyek irodái rendszereit biztosítják. Ők felelősek többek között a Samsung SDS Multi-Campus üzemeltetéséért is, amely Dél-Korea legnagyobb IT oktatási központja, és ahol saját alkalmazottaik is munkaidejük tizedét töltik kötelező oktatásokon. Emellett igen komoly szerződéseket nyertek el az utóbbi években többek között Dubajban és az Egyesült Államokban is.

Éppen ezért is nehezen érthető, hogyan állhatott elő ilyen katasztrofális helyzet, hiszen a vállalat maga is az IT-ipar egyik igen komoly szereplője. Mégis, a dél-koreai Gwacheonban található adatközpontban fellángolt tűz úgy emésztette el a vállalati szervereket s a rajtuk tárolt információkat, hogy azokról korábban nem készült biztonsági mentés. A tűz miatt az országban több órára leálltak a Samsung okostelefonos, tabletes, okostévés szolgáltatásai, ez azonban még csak a kisebbik gond. Ez az adatközpont adott ugyanis otthont többek között a Samsung Life Insurance, Samsung Card és Samsung Asset Management központi szervereinek.

A leégett központ szerepét egy tavaly májusban építeni kezdett suwoni központ veszi át, amelyet azonban az eredeti tervek szerint februárig nem adnak át.

A Samsung leányvállalata sokat veszíthet az eseten, és nem csak a füstbe ment adatok miatt. Szerződött partnereik ugyanis joggal követelhetik meg, hogy adataikat redundánsan, biztonságos módon tárolják. Jim McGregor, a Tirias Research elemzője szerint teljességgel érthetetlen, miért nem volt az adatokról biztonsági mentés, hiszen az, hogy az érzékeny, pénzügyi adatokat földrajzilag is távoli helyeken egyszerre tárolják, bevett gyakorlatnak számít. A szakértők szerint a vállalat nem kevés magyarázkodás előtt áll, és akár komoly ügyfeleket is bukhat ezen a hanyagságon.

Cimkék: Samsung, adattárolás, adatközpont Utolsó frissítés: 2014 Július 14

Hozzászólások

Írj hosszászólást

Írj választ

* Név:
* E-mail: (Nem publikus)
   Weboldal: (http://-vel)
* Hozzászólás:
Biztonsági kód:
Back to Top